Робота з журналістами чи редакторами контенту

Блоги WikiOur

Робота з журналістами чи редакторами контенту

Основи роботи з редакторами та журналістам. Як редактори бачать свій контент і чого краще уникати при складанні ТЗ для редактора.

Робота з журналістами чи редакторами контенту

Медіа контент це специфічна ніша та стандартні підходи до SEO в ній не завжди застосовні.

То як працювати з редакціями?
Хороше SEO для ЗМІ це не тільки відсторонена техніка або робота з таксономією, а й щільна взаємодія з редакціями. У ЗМІ контент не крутиться навколо SEO-фахівця та пошукового трафіку, тому ми маємо щільніше інтегруватися у внутрішні процеси редакцій.

Це особливо важливо для інхаус-фахівців. Якщо ви досі тільки й робили, що оптимізували тайтли у тегів, то терміново йдіть знайомитися з редакцією.

Звичайні ТЗ на текст засновані на розумінні SEO не підійде для професійного редактора чи журналіста. Ви маєте працювати з професіоналами, які мислять іншими категоріями. Якщо редактору дати ТЗ як SEO-фахівець зі списком ключових фраз та вимогою використовувати їх певну кількість разів, редактор просто не зрозуміє таких вказівок або їх проігнорує. За підсумками статті виходитимуть не такими, як ви очікували.

Журналісти (редактори) у довірчій розмові не раз зізнавалися, що попередній досвід роботи з SEO-фахівцями був для них негативним, у їхньому розумінні кожен оптимізатор це обов’язково нудна людина, яка використовує незрозумілі слова та вимагає писати безглузді статті.

Коли працюєте із професійними редакторами, треба орієнтуватися на смисли, а не пошукові фрази. Разом із редактором думати над структурою статті та користю для читача, а не просто відпрацьовувати за якимось принципом ключові слова чи фрази. Якщо щось іде не так, критикуйте тексти з погляду читацького досвіду.

Взагалі більшість вимог SEO-фахівця з тексту можна пояснити здоровим глуздом. Наприклад, є сайт Plainlanguage.gov, де опубліковано поради для редакторів державних сайтів США.

Ось деякі з них:

Розбивайте статтю на частини.
Використовуйте інформаційні підзаголовки.
Напишіть короткими абзацами.
Ставте ефективні посилання.
Використовуйте списки.
Журналісти не знають SEO-термінів. При згадці «ключів» чи «ключових фраз» у журналістів чи редакторів автоматично закочуються очі. Терміни, очевидні SEO-фахівцеві, можуть бути незрозумілими звичайному автору.

PS: якщо говорити з редакторами їхньою мовою, взаєморозуміння та ефективна робота настають куди швидше.

Сподобався пост 👍 поділися

Робота з журналістами чи редакторами контенту

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on reddit
Share on skype
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email